تاریخ انتشار: 9/17/2018 12:00:00 AM
شناسه مطلب: 67
با حكم معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت گرفت

با حكم معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صورت گرفتانتصاب رئيس و اعضاي شوراي سياست‌گذاري دوسالانه «نشان شيرازه»


با حکم معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سومین دوره دوسالانه «نشان شیرازه» منصوب شدند.

به‌گزارش روابط عمومي مؤسسه خانه كتاب به‌نقل از روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ با حكم دکتر محسن جوادي؛ معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيدمحمدمجتبي حسيني به‌عنوان رئيس شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دوسالانه «نشان شيرازه» منصوب شد.

براساس احكام صادرشده، نيكنام حسيني پور، افشين داورپناه، فرزاد اديبي، عليرضا اسماعيلي، علي ثابت و احمد مسجد جامعي به‌عنوان اعضاي شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دوسالانه «نشان شيرازه» انتخاب شدند.

 

در متن حكم سيدمحمدمجتبي حسيني آمده‌است:

 

«نظر به تخصص، دانش و شايستگي‌هاي جناب‌عالي، به‌موجب اين حكم به‌عنوان «رئيس شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دوسالانه نشان شيرازه» كه توسط خانه كتاب برگزار مي شود، منصوب مي‌شويد.

ابعاد ظاهري و زيباشناختي كتاب يقيناً يكي از مهم‌ترين و تأثيرگذارترين مؤلفه‌هاي كتاب به‌شمار مي‌آيد كه ايرانيان از ديرباز در آن صاحب انديشه و سبك بوده‌اند، اما به‌نظر مي‌رسد در بازار انبوه توليد كتاب در ايران، ديگر كمتر چنين جنبه‌هاي مهمي، به دقت و شايستگي موردتوجه اصحاب نشر قرار مي‌گيرد.

اميد است با توجه به اهتمام، دانش و علاقه جناب‌عالي در اين زمينه، با سياست‌گذاري‌هاي مفيد و كارآمد در «جايزه نشان شيرازه» به ارتقاي سطح كمي و كيفي ظاهري و زيباشناختي كتاب كمك شود».

متن حكم اعضاي شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دوسالانه «نشان شيرازه» به شرح زير است: «توجه به ابعاد ظاهري آثار توليدشده در حوزه مكتوب از ديرباز موردتوجه ايرانيان خوش ذوق بوده‌است و هر كوششي با هدف ارتقای كيفي وضعيت كتاب، كتابخواني و نشر كشور، گامي است مؤثر در مسير رشد آگاهي جامعه ايراني و قدمي است به سمت كيفيت‌بخشي به زندگي و تعالي معنوي.

در راستاي چنين هدفي و نظر به تجربه و دانش جناب‌عالي، به‌موجب اين حكم به‌عنوان عضو شوراي سياست‌گذاري سومين دوره دوسالانه «نشان شيرازه» منصوب مي‌شويد.

اميد است به پشتوانه دانش و دقت‌نظر شما، دوسالانه نشان شيرازه اين‌بار سودمندتر به بار بنشيند و مجموعه نشر، فرهيختگان و علاقه‌مندان به كتاب از آن بهره‌مند شوند».